2. Förfarande
Förfarande
Titel: Grundutrustning: Sängar och lågsängar samt elektriska vändhjälpmedel
Beskrivning: Kommunens avtal för vårdsängar och lågsängar samt passande elektriska vändhjälpmedel till Hemvårdsförvaltningen, Socialförvaltningen och andra förvaltningars behov. Sängarna ska vara lämpliga för vård och omsorg i boendemiljö. Avtalet omfattar också försäljning av reservdelar som ingår inom avtalsområdet.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33192100 Sjukbäddar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124969:Lot:1