350050-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Värö station plattformar, projektering, Varbergs kommun, Hallands län
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVärö station plattformar, projektering, Varbergs kommun, Hallands län
BeskrivningNy station för resandeutbyte i Väröbacka. Två st nya saxade plattformar samt en gångbro med trappor och hiss som förbinder plattformarna. I åtgärden ingår även bullerplank mot fastigheterna bakom västra plattformen norr om vägbro 850.
Intern identifierareKOM-420074
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareVärö station plattformar, projektering, Varbergs kommun, Hallands län