350064-2016 - ResultatSverige-Halmstad: Motorfordon för godstransport
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbil.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Halmstad.
Nuts-kod SE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Halmstads kommun inbjuder er att inkomma med anbud avseende köpa va en (1) ny lastbil.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34130000 Motorfordon för godstransport, 34100000 Motorfordon
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.