See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Takarbeten och takskottning 0-5 MSEK
Beskrivning: Upphandlingen avser takentreprenadarbeten och takskottning inom beställarens fastighetsbestånd, volymen inom ramavtalet avser 0-5 MSEK.
Intern identifierare: HS/2023:429
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 2. Prövning av anbudsgivare
Beskrivning: Takentreprenadarbeten, takarbeten och takskottning.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Upphandlingsföreskrifter
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Prövning av anbudsgivare, AFB 51, 511 och 52
Beskrivning: Kvalificeringskrav
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: 3. Prövning av anbud
Beskrivning: Takentreprenadarbeten, takarbeten och takskottning. kap.3 avser utvärderingen.
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Accept villkor och avtalsvillkor