Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Public Service-bolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-konsulter med funktionsvariation
Referensnummer: 201915
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72222300 IT-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
IT-konsulter med funktionsvariation som reserverat kontrakt
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212000 Programmering av tillämpningsprogram, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72262000 Utveckling av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen