Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Serviceavtal för laboratorie- centrifuger, värmeskåp, blocktermostater och thermomixer.
Referensnummer: A580.237/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Polismyndigheten är i behov av ett ramavtal för att säkerställa försörjningen av service och underhåll av laboratorie- centrifuger, värmeskåp, blocktermostater och thermomixer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Avtalsområde 1 Laboratoriecentrifuger
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalsområde 2 Värmeskåp/blocktermostater
Del nr: 2