350265-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – IT-stöd för kompetensplanering och kompetensutveckling, SLL1685
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelIT-stöd för kompetensplanering och kompetensutveckling, SLL1685
BeskrivningUpphandlingen avser en Saas-tjänst gällande ett nytt IT-stöd för kompetensplanering och kompetensutveckling, vilken inkluderar bland annat Etablering, Drift, Support och Underhåll.
Intern identifierareFSN 2023-0227
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 30196000 Planeringssystem, 48000000 Programvara och informationssystem, 48931000 Programvara för utbildning, 72212931 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelIT-stöd för komplettering och kompetensutveckling.