See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter för utredning och projektering av geoteknik och miljöutredningar
Beskrivning: Tranås kommuns upphandlingsenhet inbjuder till anbudsgivning för tecknande av ramavtal för successivt avrop av tekniska konsulter inom områdena geoteknik och miljöutredning i mark, vatten, byggnader, sediment m.m.
Intern identifierare: UH24-035
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71330000 Diverse byggnadstekniska tjänster, 71332000 Geotekniska ingenjörstjänster, 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster, 71351000 Geologisk, geofysisk och övrig vetenskaplig prospektering, 71351200 Geologisk och geofysisk rådgivning, 71351210 Geofysiska konsulttjänster, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 90700000 Miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000