350267-2023 - ÄndringSverige-Stockholm: Läkemedel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läkemedel på rekvisition 2024, SLL450
Referensnummer: FSN 2023-0092
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av läkemedel på rekvisition vars avtal avslutas senast 29/2 2024. Därtill kan det komma läkemedel vi inte har avtal på idag som behöver upphandlas, eller läkemedel vi trots möjlig förlängning vill upphandla igen