350449-2023 - ResultatSverige-Halmstad: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vätske- och transportvagnar
Referensnummer: RS221309
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Region Hallands samlade behov av vätske- och transportvagnar. Vätskevagnarna samt transportvagnar ska användas för distribution av läkemedel för infusion, mm. från centralförråd ut till verksamheter inom sjukhuset på Hallands sjukhus Varberg och Halmstad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34622500 Resgodsvagnar och andra specialvagnar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen