Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster inom kommunikation
Referensnummer: UHM-2022-0125
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsmyndigheten bjuder in er att lämna anbud på upphandlingen av bemanningstjänster inom kommunikation för att täcka temporära personalbehov.
Vi jobbar med många olika format och i olika kanaler, där det digitala är främst i fokus. Eftersom vår verksamhet är kommunikationsintensiv har vi behov av att tillfälligt, vid arbetstoppar, vid vakanser eller mer långsiktigt kunna förstärka vårt team med olika kommunikationskompetenser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79340000 Reklam och marknadsföring, 79341200 Managementtjänster avseende reklam, 79342000 Marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen