Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
Den upphandlande myndigheten handlar på andra upphandlande myndigheters vägnar: ja
Officiellt namn: Helsingborg Arena och Scen AB Nationellt registreringsnummer: 556870-7607 Ort: Helsingborg Land: Sverige
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Skadedjurssanering.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Helsingborg.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling av skadedjursförsäkring samt skadedjurssanering i byggnader, fastigheter och VA-ledningar för bland annat Helsingborgs stad, Nordväst Skånes vatten och avlopp, samt Helsingborgs arena och scen AB. Välkomna med anbud.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: nej
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.