350491-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Tandläkarvård och tillhörande tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System för intraoral skanning 2022
Referensnummer: FTV 2208-0343
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85130000 Tandläkarvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen utgör en ramavtalsupphandling och omfattar hyra av System för intraoral skanning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter, 33131000 Tandläkarinstrument, 38520000 Skannrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Folktandvården i Stockholms län AB inbjuder här med företag att inkomma med anbud i upphandlingen avseende System för intraoral skanning 2022, FTV 2208-0343. Upphandlingen utgör en ramavtalsupphandling och omfattar hyra av System för intraoral skanning. Avrop sker succesivt under avtalstiden.
För mer information se Upphandlingsdokumenten.