350505-2016 - ResultatSverige-Trelleborg: Redovisning och revision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Sakkunniga till de kommunala revisorerna.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 9: Redovisnings-, revisions- och bokföringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Trelleborg.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Revisorerna i Trelleborgs kommun inbjuder till anbudsgivning avseende uppdraget att vara sakkunniga till kommunens revisorer för granskning av styrelser, nämnder och beredningar, samt till lekmannarevisorerna för granskning av kommunens bolag.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79210000 Redovisning och revision, 79212000 Revision, 79212100 Finansiell revision
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.