350524-2016 - ResultatSverige-Norrköping: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Strategiska kommunikationstjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 13: Reklamtjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kodSE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen omfattar en fullserviceleverantör av varumärkes- och kommunikationsrådgivning på strategisk och taktisk nivå.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79340000 Reklam och marknadsföring, 79342000 Marknadsföring, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.