350529-2021 - ResultatSverige-Örebro: Röntgenapparatur
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobila röntgenutrustningar
Referensnummer: MT 2020-0136 / 20RS5799
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33111000 Röntgenapparatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal på mobila röntgenutrustningar för leverans till Röntgenkliniken, område specialiserad vård med tillkommande optioner enligt underlag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33151200 Apparatur för röntgenbehandling, 80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen