350530-2021 - ResultatSverige-Värnamo: Markiser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markiser och persienner
Referensnummer: UHN.2021.23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39522130 Markiser
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar Värnamo kommuns löpande behov av rullgardiner, markiser, persienner, mörkläggningsgardiner och liknande produkter för solskydd, insynsskydd och mörkläggning med tillhörande montering och justering av levererade varor samt komplettering till, inklusive reparation och demontering av, beställarens nuvarande produkter.
Offererade produkter ska vara lämpliga för avsett ändamål i Värnamo kommuns verksamheter. Detta innefattar bland annat skolmiljö, omsorgsmiljö, kontorsmiljö och allmänna offentliga miljöer.
Upphandlingens maximala värde (takvolym) är beräknat till 4 MSEK.
Information gällande ESPD:
Det framgår när man lämnar anbudet i e-Avrop att man som anbudsgivare kan välja att bocka för/ur ESPD-formuläret. Det är en valmöjlighet och inte ett krav att bifoga ESPD
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39522130 Markiser, 39515400 Rullgardiner, 39515430 Persienner, 45421143 Monteringar av persienner, 45421144 Monteringar av markiser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen