350534-2021 - ResultatSverige-Karlstad: Lätta skåpbilar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transportbilar till Hjälpmedelsservice
Referensnummer: RS/210804
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34136100 Lätta skåpbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Värmland ska upphandla ramavtal för transportbilar till hjälpmedelsservice samt hjälpmedelsservice - barn. Regionen efterfrågar 4 olika typer av fordon.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Stor bil till Hjälpmedelsservice
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34136100 Lätta skåpbilar, 34115200 Motorfordon för transport av färre än tio personer, 34136200 Varuvagn av skåpbilsmodell
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Liten bil till Hjälpmedelsservice
Del nr: 2
Bil med en sätesrad till Hjälpmedelsservice barn
Del nr: 3
Bil med två sätesrader till Hjälpmedelsservice barn
Del nr: 4