350536-2023 - ResultatSverige-Västerås: Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Interim chef
Referensnummer: 2022/929-VMKF
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
VafabMiljö Kommunalförbund avser upphandla ett ramavtal gällande konsultstöd av chefer för uppdrag för kortare eller längre perioder. Vafabmiljö har för avsikt att teckna ramavtal med fem (5) anbudsgivare som uppfyller kraven enligt upphandlingsdokumentet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79420000 Managementtjänster, 79600000 Rekryteringstjänster, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen