2. Förfarande
Förfarande
Titel: Möllarps LSS boende
Beskrivning: Nytt LSS boende som avser sex nya boendelägenheter inklusive personal- och teknikutrymmena utföras på fastigheten Möllarp 1:20 med adress Västrabyvägen 31. Lägenheterna som ska byggas ska vara fullvärdiga med kök, toalett med plats för tvättmaskin. Fläktrum samt en del av teknikutrymme placeras på plan 2, vindsvåning. Projektet omfattar ca 650m² BTA samt ny markanläggning. Objektet är projekterat utifrån en miljöcertifiering med målet att uppförd byggnad i entreprenaden ska certifieras enligt Miljöbyggnad 4.0 nivå silver samt NollCO2 2.0 certifiering, enligt Sweden Green Building Council (SGBC).
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Möllarps LSS boende