350570-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Tryckkammare
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Tjänster
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhållsavtal Tryckkammare.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 26: Övriga tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Försvarets materielverk (FMV) har anskaffat och vidmakthåller gasförsörjningssystem i Skredsvik samt Tryckkammarsystem åt Försvarsmakten. Tryckkammarsystem finns, förutom i Skredsvik, utspridda över hela Sverige. FMV har nu för avsikt att teckna ett avtal för underhåll och tekniskt systemstöd för dessa.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33157500 Tryckkammare
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.