350624-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Kristianstad: Byggkonsulttjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult Storkök projektering.
Referensnummer: TN 2017/1377
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71315200 Byggkonsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling ramavtal Konsult Storkök kommer att arbeta med att utföra förstudie med inventering på plats, möte med verksamheten och förslag på åtgärder samt kostnadsberäkning. Utföra systemhandling med dimensionering av ytor och maskiner samt skissförslag. Utföra projektering av storköks- och varukylanläggning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71315200 Byggkonsulttjänster, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen