350647-2016 - ResultatSverige-Gävle: Pumpar och kompressorer
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kylmaskiner, reservdelar och kylverktyg.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Gävle.
Nuts-kod SE313 Gävleborgs län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Ramavtal för kylmaskiner, reservdelar och kylverktyg.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
42120000 Pumpar och kompressorer, 42122160 Kylpumpar, 42123300 Kompressorer för kylutrustning, 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 42531000 Delar till kylutrustning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.