Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elleverans.
Referensnummer: 2017-017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09310000 Elektricitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att säkra elleveranser till Strömsunds kommun, Strömsunds Hyresbostäder AB samt Jämtlands Värme AB. Avtal kommer att tecknas med en leverantör för Strömsunds kommun och kommunens helägda bolag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09300000 Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen