350679-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Programvaruutvecklingstjänster för fastighetsförvaltning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av systemstöd för lokalhantering.
Referensnummer: SU FV-2.2.2-1528-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212421 Programvaruutvecklingstjänster för fastighetsförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till upphandling:
Stockholms universitet inbjuder intresserade leverantörer att lämna anbud avseende upphandling av systemstöd för lokal- och bostadshantering, nedan kallat systemstöd för lokalhantering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72211000 Programmering av system- och användarprogram, 72212300 Programvaruutvecklingstjänster för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 72212320 Programvaruutvecklingstjänster för ritning och bildbehandling, 72212421 Programvaruutvecklingstjänster för fastighetsförvaltning, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen