350697-2018 - ResultatSverige-Vänersborg: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Allmän diagnostisk utrustning
Referensnummer: RS 2017-04402
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till upphandling av medicintekniska produkter gällande allmän diagnostisk utrustning inklusive tillbehör och förbrukningsmaterial såsom; blodtrycksmätare manuella/automatiska, doppler vaskulära/obstetriska, stetoskop, termometrar, personvågar och diagnostiska hjälpmedel.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33112320 Dopplerutrustning, 33124100 Diagnostisk utrustning, 33124130 Diagnostiska artiklar, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33195000 Patientövervakningssystem, 38412000 Termometrar, 38423000 Utrustning för tryckmätning, 42923000 Maskiner för vägning och vågar, 42923200 Vågar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen