350709-2018 - ResultatSverige-Östersund: Snöskotrar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skotrar ramavtal
Referensnummer: 512-941-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34132000 Snöskotrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen upphandlar skotrar, skotertillbehör och service för ett ramavtal där avrop kommer att ske via förnyad konkurrensutsättning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34421000 Motorskotrar, 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen