350779-2023 - ResultatSverige-Öjebyn: Sopbilar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sidlastare, Piteå Renhållning och Vatten
Referensnummer: 2022.40
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144511 Sopbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Sidlastare till Piteå Renhållning och Vatten AB.
Fordonet skall användas som sidlastande sopbil inom Piteå kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144510 Fordon för avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen