350819-2023 - PlaneringSverige-Limhamn: Snöröjning
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
EXTERN REMISS - Snö- och halkbekämpning
Referensnummer: 2023_26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta är en extern remiss av arbetsdokument inför kommande upphandling av tjänst för snö- och halkbekämpning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233141 Väghållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Extern remiss avseende kommande upphandling av snö- och halkbekämpning.