2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS - Konsulttjänster inom strategisk och transformativ utveckling för hållbara samhällen
Beskrivning: Dynamiskt inköpssystem för konsulttjänster inom transformativ utveckling, långsiktig affärsutveckling, strategisk och transformativ utveckling för hållbara samhällen.
Föregående meddelande: 1431-2022
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73155:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet