350887-2017 - ResultatSverige-Eskilstuna: Datorer och datamateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Klient, Skrivare och Mobiler.
Referensnummer: SL 17.039
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Eskilstuna kommun avser att upphandla klienter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30213000 Persondatorer, 30213500 Handdatorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 32232000 Videokonferensutrustning, 32250000 Mobiltelefoner, 32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare, 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen