350918-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Rörmokeriarbeten – VS-arbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelVS-arbeten
BeskrivningVälkommen att lämna ert bästa anbud i upphandlingen av VS-entreprenörer för Gagnef, Säter och Avesta! Rangordnat avtal med möjlighet till förnyadkonkurrensutsättning kommer att tecknas per delområde. För delområde Gagnef kommun och bolag gäller att E ska utrycka akut och erhåller en fast ersättning per akututryckning.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45330000 Rörmokeriarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGagnef kommun & bolag
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94070:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar, 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar, 45232141 Värmecentral, 45232142 Byggnation av värmeöverföringscentral, 45259300 Reparation och underhåll av värmeverk, 50000000 Reparation och underhåll, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelSäter kommun & LUFAB
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94070:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAvesta Kommun, GBAB & AIAB
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94070:Lot:3