350923-2017 - ResultatSverige-Helsingborg: Programvaruutvecklingstjänster för Internet och intranät
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Partnerskap digital utveckling av ”världens största och öppnaste upplevelseplattform”.
Referensnummer: 275/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212220 Programvaruutvecklingstjänster för Internet och intranät
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av partner inom utvecklingsprojekt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72212220 Programvaruutvecklingstjänster för Internet och intranät, 72242000 Konstruktionsmodellering, 72243000 Programmeringstjänster, 72246000 Konsulttjänster för system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen