350954-2017 - ResultatSverige-Jönköping: Rekryteringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Interimschef.
Referensnummer: RJL 2017/370
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Bemanning för Region Jönköpings läns behov av tillfällig chef i ledande befattningar, till största delen verksamhetschef eller motsvarande. Uppdrag för kortare eller längre period vid tillfälliga vakanser.
Omfattning:
Region Jönköpings län avser att upphandla Interimschef RJL 2017/370. Upphandlingen omfattar Bemanning för Region Jönköpings läns behov av tillfällig chef i ledande befattningar, till största delen verksamhetschef eller motsvarande. Uppdrag för kortare eller längre period vid tillfälliga vakanser.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen