351006-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Uthyrning av helikoptrar med besättning – Helikoptertjänst Provplats Vidsel
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHelikoptertjänst Provplats Vidsel
BeskrivningLeverans av helikoptertjänster till provplats Vidsel under 2026-28, med möjlig förlängning till 2029.
Intern identifierare26FMVU1924
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60424120 Uthyrning av helikoptrar med besättning
Ytterligare klassificering (cpv): 60400000 Flygtransport, 60442000 Bekämpning av skogsbränder från luften
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareHelikoptertjänst Provplats Vidsel