351054-2023 - ResultatSverige-Sala: Elmateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elmaterial med tillhörande driftförråd
Referensnummer: 2023/01
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31681410 Elmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling ramavtal på elmaterial med tillhörande driftförråd
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31300000 Isolerad metalltråd och kabel, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 31681000 Eltillbehör, 44300000 Kabel, lina och tillhörande produkter, 44322300 Kabelrör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen