351062-2016 - ResultatSverige-Kalmar: Injektionslösningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TIVA-set.
Referensnummer: 160001-A089
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33692500 Injektionslösningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av TIVA-set.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141624 Infusionsaggregat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen