Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastmaskin Motala.
Referensnummer: UH-2016-92
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 43261100 Lastmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
1 st. lastmaskin till Avfall i Motala kommun som skall drivas med HVO.
Maskinen kommer i huvudsak att användas för att lasta avfall på avfallsupplaget men även till diverse annat som t.ex. snöröjning samt lastning och lossning.
Maskinen skall vara fabriksny.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
1.