351070-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för infrastruktur – Utredningsorganisation för lokaliseringsutredning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtredningsorganisation för lokaliseringsutredning
BeskrivningUppdraget avser att tillhandahålla konsulttjänster och utgöra utredningsorganisation för genomförande av en lokaliseringsutredning avsende en ny järnvägsförbindelse Örebro-Kristinehamn (Nobelbanan).
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99301:Lot:1