Beställaren avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör för inköp och montering av solskydd, insynsskydd samt mörkläggning såsom persienner, markiser, rullgardiner.
Leverantören ska även komplettera, reparera, justera och demontera beställarnas nuvarande anordningar.
Produkterna skall vara av standardmodell och för ändamålet acceptabelt, funktionellt samt användarvänligt med god kvalité.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39515400 Rullgardiner, 39515430 Persienner, 39522130 Markiser, 44115900 Solskydd, 45421143 Monteringar av persienner, 45421144 Monteringar av markiser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen