2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanningstjänster kökspersonal
Beskrivning: Huddinge kommun avser att upphandla ramavtal för bemanningstjänster av kökspersonal (kock, köksbiträde, diskare). Behovet av inhyrning av kökspersonal är för att täcka ordinarie personals ledighet, sjukskrivning, tillfälliga vakanser, tjänstledighet, tillfälliga arbetstoppar eller liknande. Det är främst verksamheterna inom barnomsorg, skola och äldreomsorg som har behov av tjänsterna.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109565:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 55300000 Restaurang- och serveringstjänster, 55310000 Restaurangserveringstjänster, 55320000 Måltidsservering, 55330000 Kafeteriaverksamhet, 55524000 Skolbespisning