351077-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Tranås: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av särskilt boende Råsvägen, Tranås kommun.
Referensnummer: 17/110
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Tranås kommun upphandlar drift av särskilt boende Råsvägen, vård- och omsorgsplatser för äldre.
Upphandlingen avser drift av det särskilda boendet Råsvägen med permanenta vård- och omsorgsplatser för kunder som på grund av fysiska, psykiska och sociala behov beviljas bostad i särskilt boende med tillhörande omvårdnads- och serviceinsatser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85311000 Social omsorg med inkvartering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen