2. Förfarande
Förfarande
Titel: Totalentreprenad omfattande design, projektering och leverans av nanofilteranläggning för avhärdning av dricksvatten
Beskrivning: Totalentreprenaden avser design, dimensionering, projektering, leverans, montage och driftsättning (inkl provdrift) av en nanofilteranläggning som en del av ett nytt dricksvattenverk. Nanofilteranläggningens syfte är att avhärda grundvatten för produktion av dricksvatten. Grundvattnet kommer att behandlas med återinfiltration för att avskilja järn och mangan före nanofilteranläggningen.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45232430 Vattenrening
Ytterligare klassificering (cpv): 42912330 Vattenreningsutrustning, 65000000 El-, vatten- och energiverk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Totalentreprenad omfattande design, projektering och leverans av nanofilteranläggning för avhärdning av dricksvatten