See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: E-arkiv
Beskrivning: Upphandling av et gemensamt e-arkiv i samarbete med andra kommuner i Region Uppsala. Upphandlingen ska göras gemensamt med separata avtal. Systemet ska vara en installerad, on-prem produkt som driftas från en av kommunerna. Varje kommun är sin egen arkivmyndighet med helst separata miljöer.
Intern identifierare: KS2024/130
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 72263000 Programimplementation, 72268000 Tillhandahållande av programvara, 72317000 Datalagring, 72510000 Administrativa tjänster för datorer, 72512000 Dokumenthanteringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Se upphandlingsdokument
Intern identifierare: 1770815-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Mall
Intern identifierare: 1771600-1
Ytterligare klassificering (cpv): 72263000 Programimplementation, 72317000 Datalagring, 72510000 Administrativa tjänster för datorer, 72512000 Dokumenthanteringstjänster