351158-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av hissar – Hisservice
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHisservice
BeskrivningUppdraget avser funktionsservice av hissar i B:s fastighetsbestånd inom Linköpings kommun. Därutöver kan hissmoderniseringar genomföras genom avrop via förnyad konkurrensutsättning. Leverantör kan välja att lämna anbud på funktionsserviceuppdraget och därmed även delta i förnyade konkurrensutsättningar, eller enbart delta i förnyade konkurrensutsättningar avseende moderniseringar.
Intern identifierareAvtalsnummer ST26/0032
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50740000 Reparation och underhåll av hissar
Ytterligare klassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45313000 Installation av hissar och rulltrappor, 45313100 Hissinstallationer, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50750000 Underhåll av hissar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000