Kommunikationsoperatör (KO) för bredbandsnät Härnösandshus.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 64000000 Post- och telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen är en tjänstekoncession och avser rollen som Kommunikationsoperatör (KO) i Härnösandshus kommunikationsnät i företagets bostads- och lokalbestånd i Härnösands kommun.
Observera!
Upphandlande myndighet är AB Härnösandshus (556160-8430) Härnösands kommun ansvara enbart för annonsering av denna upphandling.
Frågor rörande förfrågningsunderlaget och upphandlingen ska ställas enligt förfrågningsunderlaget.
Anbud skickas enligt förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 64000000 Post- och telekommunikationstjänster, 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen