Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster 2016.
Referensnummer: UH-2016-7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget är att i enlighet med kommunallag (2014:573) och i enlighet med lag om kommunal redovisning (2014:568) vara sakkunniga till kommunens revisorer samt till lekmannarevisorerna i de bolag som ägs till mer än hälften av kommunen i deras granskning av kommunens styrelse och nämnder (kommunens aktiebolag) samt utföra granskningsinsatser m.m. i enlighet med uppdragsbeskrivningen i förfrågningsunderlaget.
Upphandlingen är delad i två (2) avtalsområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 640 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Vilhelmina kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79210000 Redovisning och revision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision, 79212500 Tjänster i samband med räkenskapsgranskning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Åsele kommun
Del nr: 2