Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anbudsförfrågan avseende Insamling och behandling av verksamhetsavfall och farligt avfall.
Referensnummer: 16FMV2632
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Se ovan.
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90500000 Avfallstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Försvarsmakten, FMV, MSB och FortV har behov av insamling och behandling av verksamhetsavfall och farligt avfall samt hyra av behållare vid förband/verksamhetsställen och vid övningar som är spridda över hela Sverige.
Se ovan.