Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av lärarresurs i grafisk design.
Referensnummer: HDa 2.5-2016/979
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkommen att lämna anbud till Högskolan Dalarna. Vi önskar upphandla en lärarresurs inom grafisk design och därefter skriva ett ramavtal med en leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser en lärarresurs till programmet Grafisk design vid Högskolan Dalarna. Undervisningen kommer att ske i Högskolan Dalarnas lokaler i Borlänge.