351334-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Täby: Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Multifunktionsskrivare och skrivare
Referensnummer: KS 2022/318-05
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal som omfattar succesiva inköp av multifunktionsskrivare och skrivare  inklusive service, toner och andra förbrukningsvaror samt tillhörande tjänster och option på lösning för Follow-me till Täbys Kommuns samtliga enheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 50300000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende persondatorer, kontorsutrustning, telekommunikations- och audiovisuell utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ett ramavtal som omfattar succesiva inköp av multifunktionsskrivare och skrivare inklusive service, toner och andra förbrukningsvaror samt tillhörande tjänster och option på lösning för Follow-me till Täbys Kommuns samtliga enheter.